گردش کار مدیریت محتوا چیست؟ چرا در سال 2022 به آن نیاز داریم؟

تولید کننده محتوا لازم است تا یک گردش کار محتوا برای شرکت خود ایجاد می کند. ایجاد یک جریان کاری محتوای موثر بسیار شبیه به پختن یک کیک است. اگر به طور تصادفی خمیر ناتمام را در یک تابه آماده نشده بریزید، اشتباه کرده ایم. دیگر شما نمی توانید به عقب برگردید و ظرف را بعد از این اتفاق مجددا آماده کنید.
تصور کنید خمیر کیک شما محتوای شماست و قالب کیک انتشار آن است. اگر محتوای شما مستقیماً از نویسنده به مصرف کنندگان شما برسد، شما در معرض خطرات زیادی هستید. پس ابتدا باید محتوا را قبل از انتشار و توزیع ویرایش و بررسی کنید. خوانندگان از محتوای بی دقت و نادرست شما قطعا ناراحت می شوند. و هنگامی که محتوا منتشر می شود، بازیابی آن تقریبا غیرممکن است.
وجود افراد مناسب در تیم محتوای شما کافی نیست. برای ایجاد محتوای باکیفیت هر بار که میخواهید پست کنید، شرکت شما باید فرآیندهای خود را در یک جریان کاری محتوا مشخص کند.
در این پست، موضوع گردش کار محتوا، چگونگی مدیریت آن، و اینکه چگونه می توانید برای کسب و کار خود ایجادش کنید را پوشش خواهیم داد.

گردش کار محتوا چیست؟
گردش کار محتوا مجموعه ای از وظایفی است که تیم شما انجام می دهد تا محتوای شما را از ایده پردازی به تحویل با حداکثر کارآمدی ممکن برساند. اگرچه این گردش کار فرآیندها را مشخص می‌کند، اما به شدت به افراد، ابزارها و منابع مورد نیاز برای تولید محتوا وابسته است.
استراتژیست ها، نویسندگان، ویراستاران و مدیران افرادی هستند که شما در تیم محتوای خود خواهید داشت. وظایف آنها، که در یک گردش کار دیده می شود، شامل برنامه ریزی، نوشتن، ویرایش، انتشار و غیره است.
بسته به نوع محتوا، گردش کار شما تغییر خواهد کرد. کسب‌وکارها می‌توانند محتوای مختلفی مانند خبرنامه، پست‌های وبلاگ و پست‌های رسانه‌های اجتماعی منتشر کنند. گردش کار محتوا برای هر نوع آن متفاوت است. به عنوان مثال، انتشار یک خبرنامه و یک پست رسانه های اجتماعی را مقایسه کنید. بارزترین تفاوت در این فرآیند این است که انواع محتوا از کانال های مختلفی عبور می کند. هنگامی که گردش کار را تحلیل کنید، متوجه خواهید شد که هر یک ممکن است به افراد، فرآیندها، ابزارها و منابع جداگانه ای نیاز داشته باشد.

برای دیدن نمونه کار های طراحی وبسایت دیمچ کلیک کنید

مدیریت گردش کار محتوا

اگر شفاف نشوید، گردش کار محتوای شما می تواند برای تیم شما پیچیده و گیج کننده شود. برای مدیریت موفقیت آمیز گردش کار خود، با تشریح فرآیندها، افراد و ابزارهای دخیل در فرآیند تولید محتوا شروع کنید.

فرآیندها
برای مدیریت گردش کار محتوای خود، مراحل مورد نیاز برای ایجاد محتوا را مشخص کنید. آن ها عبارتند از:

  • راهبردی کردن
  • برنامه ریزی
  • پدید آوردن
  • بررسی
  • انتشار
  • تجزیه و تحلیل

در حالی که این جریان کار اساسی برای محتوا است، هر مرحله بسته به نوع محتوا دارای فرآیندهای تکمیلی است. شما می توانید این مراحل اضافی را هنگام ایجاد گردش کار محتوای خود بسازید. در این مرحله، ترسیم یک استراتژی محتوا مفید است.

مردم:
یک جریان کاری محتوای مؤثر، بر فرآیندهای مورد نیاز برای انتشار محتوا متمرکز است، اما مردم احتمالاً حیاتی ترین بخش هستند. یکی از جنبه های مدیریت گردش کار محتوا، شناسایی و مدیریت بازیکنان کلیدی است. این افراد، مسئول انجام مراحل در فرآیند تولید محتوا ذکر شده در بالا هستند. به عنوان مثال، برای استراتژی، به یک استراتژیست نیاز دارید. برای بررسی، به یک ویرایشگر نیاز دارید.

در ارتباط با مدیریت افراد و فرآیندهای آنها، مدیریت گردش کار محتوا ابزارهای مورد نیاز برای تکمیل کار را نیز پوشش می دهد.

ابزار:
برای اینکه تیم محتوای شما نقش خود را ایفا کند و از طریق فرآیندهای تولید محتوا کار کند، به ابزارهایی نیاز دارد. محتوا باید در جایی ایجاد، ویرایش، به اشتراک گذاشته یا مدیریت شود. مدیریت گردش کار محتوای تیم شما به معنای مدیریت ابزارهای مورد نیاز آن است.
سیستم های مدیریت محتوا، مانند  CMS Hub، برای انتشار پست های وبلاگ ضروری هستند. Canva و Adobe Photoshop ابزارهای عالی برای طراحی هستند. اینها تنها سه مورد از ابزارهای زیادی هستند که ممکن است شرکت شما به پشته فناوری محتوای خود اضافه کند.
همانطور که صنعت بازاریابی محتوا رونق می گیرد، کسب و کار شما نیاز به گسترش دارد تا بتواند با این رشد سازگار شود. این گسترش نشان دهنده افزایش افراد، فرآیندها و ابزارهای مرتبط با جریان کاری محتوای شما است. هرچه گردش کار شما جامع تر شود، مدیریت آن دلهره آورتر است. با این حال، یکپارچه سازی نرم افزار گردش کار محتوا می تواند مشکل را حل کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *