تحقیقات بازار

تحقیقات همان کارهایی است که وقتی نمی‌دانیم چه کار باید کنیم انجام می‌دهیم

خدمات تحقیقات بازار

  • اگر قصد دارید با یک ایده، محصول یا خدمت جدید وارد بازار شوید
  • اگر نیاز دارید تا نسبت به شناخت مشتریان خود و تطبیق محصول یا خدمتتان با نیازشان شناخت پیدا کنید یا حتی صرفا می خواهید نسبت به بازار و رقبای حاضر اطلاعاتی بدست آورید

حتما مرحله تحقیقات بازار برای شما ضروری است.

 تحقیقات بازار چیست؟

به بیان ساده اگر ما بخواهیم نسبت به مشتریان و رقبا شناخت مناسبی پیدا کنیم از تحقیقات بازار استفاده می کنیم. اصلی ترین هدف ما از این تحقیقات اینست که بتوانیم اطلاعات مفیدی از بازار بدست آوریم تا در نهایت تصمیم گیری های درستی در کسب و کار خود داشته باشیم. مخصوصاً برای تصمیمات کسب‌وکارهای کوچک به جهت ورود به حوزه‌ای جدید یا تولید محصولات جدید، تحقیقات بازار بسیار مهم و تأثیرگذار است.

 چرا تحقیقات بازار ضروری است؟

در عصر اطلاعات هر تصمیم گیری نیازمند داده های دقیق و صحیح است. در زمینه کسب و کار نیز اگر بر اساس داده های منطقی حاصل از شناخت بازار تصمیم گیری کنیم، در واقع ابتدا به بقا و سپس به رشد آن کمک کرده ایم.
قطعا در شروع سرمایه گذاری برای یک استارتاپ نگرانی ها و سوالات زیادی در ذهن ما بوجود می آید. اگر بخواهیم شفاف باشیم، تحقیقات بازار سبب می شود تا پاسخ دقیقی برای هر یک از ابهامات موجود داشته باشیم.
به طور کلی تحقیقات بازار در چند دسته تعریف می شود: تحلیل و بررسی مستقیم و غیر مستقیم رقبا، بازار، رصد نوآوری ها و رفتار مصرف کنندگان. با اطلاعات حاصل از تحقیقات بازار می توانیم امنیت بیشتری را برای سرمایه گذاری خود فراهم کنیم و فرصت سبقت از رقبا را برای خود فراهم کنیم.

 ما در شطرنج چه میکنیم؟

تحقیقات کیفی
به کمک روش های کیفی تحقیقات بازار از جمله مصاحبه حضوری یا تلفنی، مشاهده و سایر روش های نوآورانه، تلاش می کنیم تا کسب و کارها را به یک شناخت عمیق از مشتریان هدف برسانیم. ما برای هر مورد کاری پروتکل مناسب ان را انتخاب کرده و توسط تیم متخصص به تحلیل آن می پردازیم.

بررسی بازار و رقبا
شناسایی نیاز مشتریان، شناسایی فضای خالی و سمت و سوی بازار، رصد حوزه مورد نظر از منظر فناوری، مطالعه و بررسی کشش بازار از لحاظ ظرفیت عرضه، قیمت گذاری، ارتقا و …، بررسی و رصد بازار از منظر طول عمر، توسعه محصول یا خدمت و زمان ورود محصول جایگزین، بررسی جایگاه کسب و کار در بازار و میان رقبا و همچنین اولویت های مشتری و … همگی از مواردی است که مد نظر ما خواهد بود.

تحقیقات بازار آنلاین
این مهم است که بدانیم مخاطبان ما چه کلماتی را جستجو می کنند یا در چه بستر آنلاینی حاضر هستند. باید بدانیم کیفیت عملکرد مان در فضای آنلاین به چه صورت است. وضعیت فعالیت رقبا در این فضا چگونه است. پاسخ درست به این موارد از طریق تحقیقات بازار آنلاین میسر خواهد بود.

ارزیابی قابلیت عرضه محصول یا خدمت
برای ورود مطمین تر به بازار حتما لازم است تا پاسخ درستی برای این سوال که – آیا بازاری برای محصول یا خدمت من وجود دارد؟- داشته باشیم. در این مرحله می بایست به دنبال یافتن جایگاه مناسب برای برند خود باشیم.

مشاوره در زمینه استراتژی های تحقیقات بازار
اگر پتانسیل و نیروی انسانی لازم برای انجام تحقیقات بازار را دارا می باشید و تنها به دنبال متخصصانی برای ارزیابی داده های خود هستید، امکان دریافت مشاوره تخصصی از تیم شطرنج برای انتخاب بهترین روش تحقیقات بازار و تحلیل داده ها به نحوی که به نتایج عملیاتی برای کسب و کارتان منجر شود، وجود دارد.

 

FAQs

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ به عنوان بازاریابی آنلاین شناخته می شود، بازاریابی دیجیتال به تمام تلاش های بازاریابی که به صورت دیجیتالی در اینترنت انجام می شود اشاره دارد. استفاده از کانال های دیجیتالی مانند تبلیغات پولی در موتورهای جستجو، بازاریابی ایمیلی و پلتفرم های رسانه های اجتماعی، باعث میشود کسب و کارهای بزرگ و کوچک با مشتریان جدید و فعلی خودارتباط برقرار کند.
در عصر حاضر، بازاریابی دیجیتال یک جزء کاملاً حیاتی از استراتژی تبلیغات یک کسب و کار است. در واقع، این روزها، بازاریابی دیجیتال بسیار رایج است، بیشتر مشتریان انتظار دارند که کسب‌وکارها و سازمان‌ها از قبل در بازار دیجیتال حضور داشته  باشند اگر کسب‌وکار شما هنوز این کار را نکرده است، دیگر زمانی مانند زمان حال وجود ندارد.

سئو در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، بهینه‌سازی موتور جستجو (همچنین به عنوان SEO شناخته می‌شود) فرآیند فنی جهت‌دهی وب‌سایت شما به منظور رتبه‌بندی بالاتر و دیده شدن بیشتر در موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو است. این بخش مهمی از پیتزای دیجیتال مارکتینگ شما است که می‌تواند ترافیک را افزایش دهد و به ایجاد آگاهی آنلاین از برند کمک کند.

سئو مخفف چیست؟

SEO مخفف بهینه سازی موتورهای جستجو است. این یک جزء پیچیده و در عین حال مهم از بازاریابی دیجیتال است که نباید نادیده گرفته شود.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، استراتژی بازاریابی دیجیتال، اجرای یک استراتژی بازاریابی آنلاین است. مانند بازاریابی سنتی، هدف استراتژی بازاریابی دیجیتال جذب مشتریان جدید و فعلی است. با این حال، برخلاف روش‌های سنتی، استراتژی دیجیتال بر کانال‌های آنلاین مانند بازاریابی ایمیلی و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی متکی است.

PPC در بازاریابی دیجیتال چیست؟

PPC مخفف pay-per-click است. این یک نوع تبلیغات اینترنتی موثر است که در آن مشتریان، هر بار که بر روی تبلیغ شما کلیک می کنند، هزینه کمی از حساب شما کم میشود . شما فقط در صورتی هزینه تبلیغات را پرداخت می کنید که روی تبلیغ شما کلیک شود. اساسا، PPC راهی برای بازدید از وب سایت شما، علاوه بر هدایت ترافیک ارگانیک است.

سرنخ ها در بازاریابی دیجیتال چیست؟

در بازاریابی دیجیتال، سرنخ درخواستی است که از یک مشتری بالقوه دریافت می کنید. به عنوان مثال، می تواند یک بازدید کننده از وب سایت شما باشد که در خبرنامه شما عضو شده است. سرنخ ها را می توان از طریق ایمیل مارکتینگ، کمپین های رسانه های اجتماعی، صفحات فرود، چت بات ها و سایر اجزای دیجیتالی مانند محتوای ویدیویی یا یک CTA قوی (تماس برای اقدام) ایجاد کرد.

آیا بازاریابی دیجیتال خوب است؟

زمانی که بازاریابی دیجیتال به درستی اجرا شود، می تواند برای کسب و کارهای بزرگ و کوچک به طور یکسان بسیار موثر باشد. نسبت به بازاریابی سنتی مقرون به صرفه تر است و وقتی به گستردگی اینترنت توجه می کنید، نسبت به اکثر روش های تبلیغاتی کلاسیک دسترسی بیشتری دارد.

دست مزد بازاریابان دیجیتال چقدر است؟

خدماتی که آژانس های دیجیتال مارکتینگ ارائه می‌کنند به نیازهای کسب‌وکار شما بستگی دارد و در نتیجه، تعیین رقم دقیق در مورد هزینه‌های آن‌ها دشوار است. برای مشخص کردن دقیق هزینه ها ، آژانس های تبلیغاتی باید استراتژی بازاریابی فعلی شما را ارزیابی کنند و دقیقاً آنچه را که کسب و کار شما برای رسیدن به موفقیت در دنیای آنلاین نیاز دارد، مشخص کنند.

آیا دیجیتال مارکتینگ شغل خوبی است؟

اگر به دنبال شغلی هیجان انگیز در یک صنعت پرسرعت در حال رشد هستید، بازاریابی دیجیتال برای شما مناسب است. تعدادی تخصص‌های مختلف در این صنعت وجود دارد که می‌توانید با تخصص پیدا کردن در یکی از آن ها وارد بازار شوید.

برای شروع میتوانید با گروه بازارپردازی شطرنج تماس بگیرید. ما همیشه به دنبال استعداد ها برای جذب نیرو هستیم

چگونه آژانس دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کنیم؟

این روزها، کسب و کارهای بیشتری به جای یک تیم بازاریابی داخلی، آژانس بازاریابی دیجیتال را انتخاب می کنند. این به این دلیل است که برون سپاری مدیریت بازاریابی دیجیتال شما می تواند کل فرآیند را ساده کند، در حالی که نگهداری و مدیریت یک تیم بازاریابی داخلی ممکن است دشوار باشد.
با بیان این موضوع، انتخاب یک آژانس بازاریابی دیجیتال می تواند برای بسیاری یک کار پیچیده و طاقت فرسا باشد – بنابراین در ادامه به شما میگوییم که در یک آژانس بازاریابی به دنبال چه چیزی باشید.

نیازهای بازاریابی شرکت خود را ارزیابی کنید 
 برای یافتن یک آژانس بازاریابی دیجیتال مناسب، باید بدانید که کسب و کار شما به چه چیزی نیاز دارد. آیا به یک وبسایت جدید نیاز دارید؟ آیا در حال حاضر یک وب سایت دارید اما نیاز به  SEO دارید؟ ارزیابی نیازهای خود به شما این امکان را می دهد که یک آژانس بازاریابی دیجیتالی را پیدا کنید که در مورد نیاز شما متخصص باشد.

تحقیقات خود را انجام دهید 
 برای کمی تحقیق در مورد آنچه نیاز دارید و آژانس های بازاریابی دیجیتالی که در محدوده شما ارائه خدمات میکنند به موتور جستجوی مورد علاقه خود بروید.

آژانسی بیابید که بتواند نیازهای شما را برآورده کند 
پیدا کردن یک آژانس بازاریابی دیجیتال که بتواند نیازهای کسب و کار شما را برآورده کند و ارزش های آن با ارزش های شما همسو باشد، مهم است.

برخی از مشتریان ما

Group 4

ما آماده کمک به شما هستیم

ما می دانیم که دنیای دیجیتال چقدر می تواند دلهره آور باشد. مهم نیست پروژه شما چقدر بزرگ یا کوچک باشد، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. با ما تماس بگیرید یا از طریق ایمیل با ما ارتباط بگیرید تا ما شرایط فعلی کسب و کار شما را به طور دقیق بررسی کنیم.

Group 4

ما آماده کمک به شما هستیم

ما می دانیم که دنیای دیجیتال چقدر می تواند دلهره آور باشد. مهم نیست پروژه شما چقدر بزرگ یا کوچک باشد، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. با ما تماس بگیرید یا از طریق ایمیل با ما ارتباط بگیرید تا ما شرایط فعلی کسب و کار شما را به طور دقیق بررسی کنیم.