تدوین استراتژی بازاریابی

تحقیقات همان کارهایی است که وقتی نمی‌دانیم چه کار باید کنیم انجام می‌دهیم

خدمات تدوین استراتژی بازاریابی 

  • اگر در برقراری ارتباط با مخاطبان و مشتریان خود دچار چالش هستید
  • اگر در زمینه تبلیغات برنامه مشخصی ندارید یا نگران هدر رفت بودجه تبلیغاتی کسب و کار خود هستید
  • اگر به یک برنامه جامع بازاریابی نیاز دارید تا با تغییر کارمندان مجموعه تان و سلیقه کارمندان جدید همجنان مرجع مشخصی در حوزه عملکردی بازار داشته باشید

تنها راه آن استفاده از استراتژی بازاریابی و تدوین یک طرح مشخص بازاریابی برای کسب و کارتان است.

چرا تهیه و تدوین انواع استراتژی های بازاریابی ضروری است؟

بزرگترین مزیت داشتن استراتژی بازاریابی این است که با یکپارچه سازی و همگرایی فعالیت های بازاریابی سازمان سبب تقویت اعتبار برند شما می شود. زمانی که یک برنامه منسجم استراتژی بازاریابی وجود داشته باشد دیگر تفاوتی ندارد فعالیت ها در اینستاگرام توسط یک ادمین انجام شود یا در سطحی بالاتر توسط یک مدیر فروش حرفه ای، همه یک پیام یکتا را منتقل خواهند کرد. پس افزایش بهره وری و چابکی اولین مزیت یک طرح استراتژی بازاریابی است.
در دنیای دیجیتالی امروز دیگر وقت آن رسیده است تا روش های سنتی جای خود را به روش های خلاقانه و به روز در زمینه بازاریابی و فروش بدهد. اگر به این صورت عمل کنید می توانید پاسخگوی نیاز مشتریان بوده و  انتظار رشد در کسب و کارتان داشته باشید. تیم شطرنج در زمینه تدوین استراتژی، سابقه همکاری با بیش از ۵۰ کسب و کار کوچک، متوسط و بزرگ را داشته و با ارایه به روز ترین و مناسبترین راهکارهای استراتژیک بازاریابی می تواند شریک مورد اعتمادی برای ارتقای کسب و کار شما باشد.

 

ما در شطرنج چیکار میکنیم؟

مشاوره، تدوین و اجرای استراتژی بازاریابی
اولین اقدام در حوزه تدوین استراتژی بازاریابی، تحلیل موقعیت و فعالیت های فعلی در زمینه بازاریابی قبل از هر کار دیگری است. پس از تحلیل وضعیت فعلی و سنجش میزان اثربخشی فعالیت های انجام گرفته این امکان فراهم می شود تا استراتژی بازاریابی جدید ارایه گردد. این استراتژی کلان در قالب استراتژی های توزیع، ترفیع، قیمت گذاری، جایگاه یابی و … آماده خواهد شد. بدون شک برون سپاری فعالیت هایی ازین دست هم سبب افزایش دقت خواهد شد و هم کاهش زمان و هزینه را به دنبال خواهد داشت.

 

نظارت و آموزش تدوین استراتژی های بازاریابی
اگر طرح استراتژی بازاریابی خود را تدوین کرده اید و تیم اجرایی مورد نیاز آن را نیز در اختیار دارید اما همچنان به یک مشاور متخصص در زمینه بازاریابی و فروش نیاز دارید، شطرنج آمادگی همکاری با شما را دارد. چنانچه به عنوان مدیر سازمان از اجرای استراتژی های بازاریابی خود ناراضی هستید ما با عارضه یابی و نظارت بر اجرای این استراتژی ها به شما کمک خواهیم نمود تا عملکرد خود را بهبود ببخشید. همچنین آموزش تدوین و اجرای استراتژی های بازاریابی در کنار مشاوره از جمله خدماتی است که به شکل انفرادی یا گروهی به دپارتمان های بازاریابی شرکت ها قابل ارائه است و منجر به نهادینه شدن دانش بازاریابی در این بخش ها خواهد شد. شما می توانید با آموزش نیروی انسانی خود، از تدوین و اجرای اصولی انواع استراتژی های بازاریابی در داخل سازمان خود آسوده خاطر باشید.

FAQs

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ به عنوان بازاریابی آنلاین شناخته می شود، بازاریابی دیجیتال به تمام تلاش های بازاریابی که به صورت دیجیتالی در اینترنت انجام می شود اشاره دارد. استفاده از کانال های دیجیتالی مانند تبلیغات پولی در موتورهای جستجو، بازاریابی ایمیلی و پلتفرم های رسانه های اجتماعی، باعث میشود کسب و کارهای بزرگ و کوچک با مشتریان جدید و فعلی خودارتباط برقرار کند.
در عصر حاضر، بازاریابی دیجیتال یک جزء کاملاً حیاتی از استراتژی تبلیغات یک کسب و کار است. در واقع، این روزها، بازاریابی دیجیتال بسیار رایج است، بیشتر مشتریان انتظار دارند که کسب‌وکارها و سازمان‌ها از قبل در بازار دیجیتال حضور داشته  باشند اگر کسب‌وکار شما هنوز این کار را نکرده است، دیگر زمانی مانند زمان حال وجود ندارد.

سئو در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، بهینه‌سازی موتور جستجو (همچنین به عنوان SEO شناخته می‌شود) فرآیند فنی جهت‌دهی وب‌سایت شما به منظور رتبه‌بندی بالاتر و دیده شدن بیشتر در موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو است. این بخش مهمی از پیتزای دیجیتال مارکتینگ شما است که می‌تواند ترافیک را افزایش دهد و به ایجاد آگاهی آنلاین از برند کمک کند.

سئو مخفف چیست؟

SEO مخفف بهینه سازی موتورهای جستجو است. این یک جزء پیچیده و در عین حال مهم از بازاریابی دیجیتال است که نباید نادیده گرفته شود.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، استراتژی بازاریابی دیجیتال، اجرای یک استراتژی بازاریابی آنلاین است. مانند بازاریابی سنتی، هدف استراتژی بازاریابی دیجیتال جذب مشتریان جدید و فعلی است. با این حال، برخلاف روش‌های سنتی، استراتژی دیجیتال بر کانال‌های آنلاین مانند بازاریابی ایمیلی و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی متکی است.

PPC در بازاریابی دیجیتال چیست؟

PPC مخفف pay-per-click است. این یک نوع تبلیغات اینترنتی موثر است که در آن مشتریان، هر بار که بر روی تبلیغ شما کلیک می کنند، هزینه کمی از حساب شما کم میشود . شما فقط در صورتی هزینه تبلیغات را پرداخت می کنید که روی تبلیغ شما کلیک شود. اساسا، PPC راهی برای بازدید از وب سایت شما، علاوه بر هدایت ترافیک ارگانیک است.

سرنخ ها در بازاریابی دیجیتال چیست؟

در بازاریابی دیجیتال، سرنخ درخواستی است که از یک مشتری بالقوه دریافت می کنید. به عنوان مثال، می تواند یک بازدید کننده از وب سایت شما باشد که در خبرنامه شما عضو شده است. سرنخ ها را می توان از طریق ایمیل مارکتینگ، کمپین های رسانه های اجتماعی، صفحات فرود، چت بات ها و سایر اجزای دیجیتالی مانند محتوای ویدیویی یا یک CTA قوی (تماس برای اقدام) ایجاد کرد.

آیا بازاریابی دیجیتال خوب است؟

زمانی که بازاریابی دیجیتال به درستی اجرا شود، می تواند برای کسب و کارهای بزرگ و کوچک به طور یکسان بسیار موثر باشد. نسبت به بازاریابی سنتی مقرون به صرفه تر است و وقتی به گستردگی اینترنت توجه می کنید، نسبت به اکثر روش های تبلیغاتی کلاسیک دسترسی بیشتری دارد.

دست مزد بازاریابان دیجیتال چقدر است؟

خدماتی که آژانس های دیجیتال مارکتینگ ارائه می‌کنند به نیازهای کسب‌وکار شما بستگی دارد و در نتیجه، تعیین رقم دقیق در مورد هزینه‌های آن‌ها دشوار است. برای مشخص کردن دقیق هزینه ها ، آژانس های تبلیغاتی باید استراتژی بازاریابی فعلی شما را ارزیابی کنند و دقیقاً آنچه را که کسب و کار شما برای رسیدن به موفقیت در دنیای آنلاین نیاز دارد، مشخص کنند.

آیا دیجیتال مارکتینگ شغل خوبی است؟

اگر به دنبال شغلی هیجان انگیز در یک صنعت پرسرعت در حال رشد هستید، بازاریابی دیجیتال برای شما مناسب است. تعدادی تخصص‌های مختلف در این صنعت وجود دارد که می‌توانید با تخصص پیدا کردن در یکی از آن ها وارد بازار شوید.

برای شروع میتوانید با گروه بازارپردازی شطرنج تماس بگیرید. ما همیشه به دنبال استعداد ها برای جذب نیرو هستیم

چگونه آژانس دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کنیم؟

این روزها، کسب و کارهای بیشتری به جای یک تیم بازاریابی داخلی، آژانس بازاریابی دیجیتال را انتخاب می کنند. این به این دلیل است که برون سپاری مدیریت بازاریابی دیجیتال شما می تواند کل فرآیند را ساده کند، در حالی که نگهداری و مدیریت یک تیم بازاریابی داخلی ممکن است دشوار باشد.
با بیان این موضوع، انتخاب یک آژانس بازاریابی دیجیتال می تواند برای بسیاری یک کار پیچیده و طاقت فرسا باشد – بنابراین در ادامه به شما میگوییم که در یک آژانس بازاریابی به دنبال چه چیزی باشید.

نیازهای بازاریابی شرکت خود را ارزیابی کنید 
 برای یافتن یک آژانس بازاریابی دیجیتال مناسب، باید بدانید که کسب و کار شما به چه چیزی نیاز دارد. آیا به یک وبسایت جدید نیاز دارید؟ آیا در حال حاضر یک وب سایت دارید اما نیاز به  SEO دارید؟ ارزیابی نیازهای خود به شما این امکان را می دهد که یک آژانس بازاریابی دیجیتالی را پیدا کنید که در مورد نیاز شما متخصص باشد.

تحقیقات خود را انجام دهید 
 برای کمی تحقیق در مورد آنچه نیاز دارید و آژانس های بازاریابی دیجیتالی که در محدوده شما ارائه خدمات میکنند به موتور جستجوی مورد علاقه خود بروید.

آژانسی بیابید که بتواند نیازهای شما را برآورده کند 
پیدا کردن یک آژانس بازاریابی دیجیتال که بتواند نیازهای کسب و کار شما را برآورده کند و ارزش های آن با ارزش های شما همسو باشد، مهم است.

برخی از مشتریان ما

Group 4

ما آماده کمک به شما هستیم

ما می دانیم که دنیای دیجیتال چقدر می تواند دلهره آور باشد. مهم نیست پروژه شما چقدر بزرگ یا کوچک باشد، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. با ما تماس بگیرید یا از طریق ایمیل با ما ارتباط بگیرید تا ما شرایط فعلی کسب و کار شما را به طور دقیق بررسی کنیم.

Group 4

ما آماده کمک به شما هستیم

ما می دانیم که دنیای دیجیتال چقدر می تواند دلهره آور باشد. مهم نیست پروژه شما چقدر بزرگ یا کوچک باشد، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. با ما تماس بگیرید یا از طریق ایمیل با ما ارتباط بگیرید تا ما شرایط فعلی کسب و کار شما را به طور دقیق بررسی کنیم.